3D Secure :
İnternet üzerindeki alışverişlerin güvenliğinin arttırılması amacı ile Visa ve Mastercard tarafından geliştirilen bu sistemde, herhangi bir ödeme işlemi esnasında kartınızın sahibi olan bankanın web sitesine yönlendirilerek Kredi kartınıza ait şifre ile onaylama işlemi gerçekleştirilmektedir. Böylelikle kart numaranız başkaları tarafından biliniyor olsa bile şifrenizi sadece siz bildiğiniz için elektronik güvenliğinizi sağlamış oluyorsunuz. Sistemin Visa kredi kartlarının kullanımı için hazırlanan uygulamasına Verified By Visa, Mastercard için hazırlanan uygulamasına ise SecureCode adı verilmektedir. Bu sistemi aktive etmek için ayrıca bir ücret ödenmesi gerekmemektedir.

Gizlilik :
www.uçak.com.tr, kişisel bilgilerinizi (ad, rumuz, e-posta adresi, posta adresi, kredi kartı bilgilerini vb.) kesinlikle başka kişi ve kuruluşlarla paylaşmaz, bu bilgileri satmaz veya umuma açık olarak dağıtmaz. Sipariş verirken verdiğiniz tüm bilgiler (Kredi kartı numarası bilgisi kaydedilmemektedir) saklı tutulmaktadır. Başka birinin sizinle ilgili bilgilere ulaşması mümkün değildir.
Ödeme sırasında girdiğiniz kredi kartı bilgileri siz ve bankanız arasında gerçekleşmektedir. Kredi kartı bilgileriniz kesinlikle kaydedilemez.